Raadiosüsteem SONTEX:

Tootekataloog

Raadiosidega mõõdikute kauglugemissüsteemid on Eestis üha populaarsemad seoses küttekulujaoturite laialdlase kasutuselevõtuga kortermajades.
TEPSO paigaldab ja seadistab SANO BALTIC OÜ poolt maaletoodavaid SONTEX raadioseadmeid.SONTEX toodete erinevus võrreldes teiste analoogidega:

  • kasutatav sagedus on madalam - 433MHz - mistõttu on majasisene raadiolevi eeldatavalt parema kvaliteediga
  • süsteem on energiasäästlik, sest on kahesuunaline ning  lugemine toimub ainult vastates päringule - patareid peavad kauem vastu
  • võimalus lugeda ise oma maja mõõturite andmeid. SONTEX ei sea enam selle tegevuse kohta Eestis mingeid piiranguid. Lugejal on vajalik algteadmiste olemasolu arvutist ja tabelarvutusest. Kui loetavaid seadmeid on palju, on eksimisvõimalus andmete töötlemise käigus suur. Seetõttu soovitab TEPSO siiski see teenus osta.
  • SONTEX on ainus, kes toodab oma süsteemide lugemiseks ja seadistamiseks ka kaasaskantavaid raadiomodemeid, mis koos nutitelefoniga moodustavad kaasaskantava raadiokeskuse.
     

Ülevaade SONTEX raadiosidega lugemissüsteemidest: Esitlus (EN)

SONTEX seadmete lugemine Juhend

SONTEX seadmed on inimese tervisele ohutud: Ohutus (ET)

SONTEX mõõteseaedmete paigaldusl AS TEPSO poolt: Referentsid

Tools Supercom Kasutamise juhend 

Näited:

 

SUPERCOM 646/656

SUPERCOM 646 on statsionaarne raadiokeskus - lõppjaam andmete lugemiseks, salvestamiseks ja edastamiseks edasiseks töötluseks.
UUDIS 2012: GSM või GPRS modemit omav keskus on nüüd ka juhitav GSM-sõnumite abil!
SUPERCOM 656 on raadiokeskus - vahejaam andmete lugemiseks ja edastamiseks lõppjaamale.
Andmed (ET)    Kasutamisjuhend (EN)   Andmed (EN)


SUPERCOM 636

SUPERCOM 636 on raadiomodem, mis koos nutitelefoniga moodustab kaasaskantava raadiokeskuse-lõppjaama. See on ökonoomne töövahend kui loetavaid objekte on palju (haldusfirmad) või raadioside hoones ei ole piisavalt kvaliteetne. Erinevalt statsionaarsest SUPERCOM 646-st saab selle portatiivse seadme abil ka loetavaid lõppseadmeid (mõõdikuid) konfigureerida. Andmed (EN)  Kasutamisjuhend (EN)


SUPERCOM 541

SUPERCOM 541 on statsionaarne kaugloetav impulssloendur, millel on kuni 2 sisendit. Sobib kõikide impulssväljundit omavate seadmete ühildamiseks SONTEX kauglugemissüsteemga (ka veearvestid, soojusarvestid, elektriarvestid, jne). Andmed (EN)  Kasutamisjuhend (EN)


SUPERCOM 581

SUPERCOM 581 on ainult veearvestisse WEHRLE sobiv (paigaldatakse näidikusse) kaugloetav moodul-impulssloendur. Andmeleht (EN)